Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy zatrzymali dilerów narkotykowych

O losie mężczyzn zadecyduje sąd (fot. policja)

Toruńscy kryminalni, we współpracy z policjantami z Bydgoszczy, zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymano trzech mężczyzn, w wieku 30, 35 i 41 lat. Najmłodszemu i najstarszemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 35-latek po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

W środę, około godziny 19.30, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, wraz z toruńskimi kryminalnymi,zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Torunia.

– Z ustaleń policjantów wynika, że 35 i 41 latek przyjechali pod dom najmłodszego z zatrzymanych na Bydgoskim Przedmieściu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. –  30-latek zszedł do nich i z pojazdu renault należącego do 41-latka zabrał reklamówkę z białą substancją. Wtedy do akcji wkroczyli mundurowi. Jak się okazało, w torbie znajdowały się narkotyki, o łącznej wadze prawie 991 gram.

Przeszukując odzież 41-latka stróże prawa znaleźli kolejne 20 gramów białego proszku. W mieszkaniu najmłodszego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli 52 gramy identycznie wyglądającej substancji.

– Wszystkie  zabezpieczone środki zostały poddane wstępnym  testom i wykazały        właściwości charakterystyczne dla amfetaminy – dodaje rzeczniczka. – Po przesłuchaniu 35-latek został zwolniony do domu. Policjanci 30-latkowi zarzucili m.in. przygotowanie i uczestnictwo w obrocie substancji psychotropowej w znacznej ilości, 41-latkowi łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii polegające na zachowaniu zmierzającym do przekazania znacznej ilości substancji psychotropowych i ich posiadaniu.

O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.