Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Krystian Tomaszewski: Chcę pomóc Elanie w utrzymaniu III ligi!
admin 16 grudnia, 2015, 23:37 Sport i rekreacja
krystian_tomaszewski_cezary_michalak_fot_rbierwiaczonek
Jeżeli uważasz, że to Krystian Tomaszewski powinien zostać "Piłkarzem Rundy Powiatu Toruńskiego" wyślij sms o treści TC.POWIAT.3 na numer 71068. (fot. Robert Bierwiaczonek)

Krystian Tomaszewski, napastnik Elany Toruń, w zakończonej rundzie zanotował świetny powrót na ligowe boiska. Czy 21-latek – jeden z kandydatów w plebiscycie „Piłkarz Rundy Powiatu Toruńskiego” – wiosną potwierdzi formę, jaką imponował jesienią?

Wychowanek Unii Gniewkowo zimą ubiegłego roku rozstał się z żółto-niebieskimi. Powodem jego rezygnacji z występów w Elanie była chęć podjęcia edukacji w szkole wojskowej w Dęblinie, która uniemożliwiała treningi i grę na półprofesjonalnym poziomie. Tomaszewski przez kilka miesięcy odbywał służbę przygotowawczą, po której mógł przejść na etat w wojsku. Wybrał jednak ponowne podjęcie rękawicy w futbolu.

– Jestem jeszcze młody i na pewne decyzje przyjdzie czas – mówi MagazynPiłkarz.pl Krystian Tomaszewski. – Wiosną nie mogłem pomóc Elanie, ale to nie znaczy, że miałem całkowity rozbrat z piłką. Kiedy pozwalał mi czas, przyjeżdżałem do Gniewkowa i parę razy zdarzyło mi się zagrać dla A-klasowej Unii – przypomina.

Latem wrócił do Elany w imponującym stylu. To w dużej mierze dzięki jego bramkom żółto-niebiescy zachowują realne szanse na pozostanie w III lidze. Tomaszewski przez pewien czas miał nawet w toruńskim klubie monopol na strzelanie bramek. Łącznie w zakończonej rundzie trafiał do siatek rywali trzynastokrotnie – dziesięć bramek strzelił w lidze, a trzy dorzucił w pucharowym pojedynku z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie (3:1).

Jak przyznaje nasz rozmówca, nie jest w stanie jednoznacznie określić, w czym tkwi tajemnica jego jesiennej skuteczności. W ostatnich dniach wstępne zainteresowanie Tomaszewskim wykazała Olimpia Grudziądz, jednakże ostatecznie nie zaprosiła go do udziału w piątkowym sparingu z Zawiszą Bydgoszcz (1:2).

– Jasne, chciałbym spróbować swoich sił w lepszych rozgrywkach, ale nie czuję się zawiedziony faktem, że zostaję w Elanie – mówił piłkarz, który w listopadzie ubiegłego roku był sprawdzany przez Zagłębie Lubin. – Wręcz przeciwnie, chcę pomóc klubowi w utrzymaniu. To jest nasz cel i będziemy dążyć, by go zrealizować – dodaje.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także