Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Krzysztof Głowacki: Będzie wojna
Aleksandra Radzikowska 29 stycznia, 2015, 0:33 Sport i rekreacja
Krzysztof-Głowacki
Krzysztof Głowacki.

O sportowej formie przed galą Wojak Boxing Night w Toruniu z Krzysztofem Głowackim rozmawia Aleksandra Radzikowska.

Pana rywal, Nuri Seferi, nie bez powodu nazywany jest „Albańskim Tysonem”. Wygodny rywal?
Z uwagi na pseudonim wiadomo, jaki ma styl. Idzie mocno do przodu, nie boi się konfrontacji, bije zarówno ciosami sierpowymi, jak i podbródkowymi. Nie jest łatwym przeciwnikiem, a zwycięzca tej walki będzie głównym pretendentem do pojedynku z Marco Huckiem o pas federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Nie ma żartów. Nuri Seferi jeszcze nigdy nie został znokautowany, a jego wielkim atutem jest siła. Już walczył z mistrzami świata, m.in. z Marco Huckiem. Mam nadzieję, że wygram tę walkę i nie dam mu szans na rewanż. Nuri ma dobry balans ciała, ale to ja mam większy zasięg ramion.

Pan także często kończy walki przed czasem i znany jest z potężnej siły wyprowadzanych ciosów…
Właśnie dlatego w ringu będzie wojna. Nie odpuszczę ani na chwilę, mój rywal też z pewnością nie zwątpi. Jestem przygotowany na walkę na pełnym dystansie. Jeśli trafi się okazja do nokautu, to na pewno skorzystam. Na nic się jednak nie nastawiam. W boksie można przez dwanaście rund wygrywać na punkty, a jeden cios i tak potrafi wszystko odmienić. Nie mogę zdradzić swojej taktyki, ale znam oczywiście najsłabsze i najmocniejsze punkty mojego rywala. Wykorzystam to w ringu.

Przygotowania do tego pojedynku odbyły się pomyślnie?
Tak, już od trzynastu tygodni ciężko przygotowuję się do najważniejszej walki w moim życiu. Jestem po 10-, 12-rundowych sparingach i aktualnie boksuję na lżejszych obciążeniach. Za kilka dni kończę cykl przygotowawczy i będę już tylko „łapał świeżość” przed pojedynkiem. Wiem, że to będzie piękna walka.

Mentalnie także jest Pan gotowy do tego starcia?
Zdecydowanie tak. Wiem, że to najbardziej wymagający rywal w mojej karierze i stawka tego pojedynku jest ogromna, ale jestem pewien mojej formy. Ciężko pracuję przed każdą walką i o rywalach wypowiadam się z szacunkiem.

Nie ma między wami słownych przepychanek?
Nie, nie jest mi to do niczego potrzebne. Nie dowiaduję się, co dzieje się u niego w obozie i jaką ma formę – skupiam się na sobie. Przecież najważniejsze jest to, jaką dyspozycję zaprezentuję.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także