Krzysztof Kasprzak zwycięzcą żużlowego Grand Prix Polski w Toruniu

W trakcie zawodów poinformowano także, iż toruńska Motoarena będzie gościła najlepszych żużlowców na świecie przez kolejne trzy sezony (fot. Adam Zakrzewski)

Żużlową Grand Prix Polski wygrał w Toruniu Krzysztof Kasprzak. Wcześniej zapewnił sobie tytuł wicemistrza świata. Na najwyższym miejscu podium trzeci raz w karierze stanął Amerykanin Greg Hancock, zdobywając złoty medal.

30-letni Polak wyprzedził w powtórzonym wyścigu finałowym Szweda Andreasa Jonssona oraz Jarosława Hampela. Duńczyk Nicki Pedersen, który potrącił Kasprzaka w pierwszym starcie, został wykluczony z finału.

Poważny wypadek Duńczyka

W czwartym biegu doszło do groźnie wyglądającego upadku. Uderzony przez Szweda Fredrika Lindgrena Duńczyk Michael Jepsen Jensen przeleciał przez kierownicę i z całym impetem uderzył głową w tor. Do parkingu zjechał w karetce, a potem został odwieziony do szpitala. Powtórkę w świetnym stylu wygrał zastępujący go pierwszy rezerwowy Paweł Przedpełski. Pewnie pokonał dwóch Chrisów, Holdera i Harrisa.

Bezpośredni pojedynek Kasprzak i Hancock stoczyli w biegu piątym. Świetnie ze startu wyszedł Amerykanin, a Polak musiał się sporo napracować, by przyjechać na drugim miejscu przed goniącym go w klasyfikacji Słoweńcem Matejem Zagarem.

Żużel przez kolejne trzy sezony

W trakcie zawodów poinformowano także, iż toruńska Motoarena będzie gościła najlepszych żużlowców na świecie przez kolejne trzy sezony (2015-2017). Zgodnie z zawartą umową z właścicielem praw do cyklu Grand Prix, turnieje w Toruniu kończyć będą rywalizację na torach europejskich.