Krzysztof Ścierański New Quartet wystąpi w Teatrze Muzycznym w Toruniu

Sierpniowy koncert w Teatrze jest promocją płyty Night Lakes, uznawanej przez Ścierańskiego za spełnienie młodzieńczych marzeń (fot. nadesłane)

Koniec sierpnia w Teatrze Muzycznym w Toruniu to kolejne spotkanie z jazzem. 29 sierpnia o g. 19:00 na toruńskiej scenie zaprezentuje się zespół Krzysztof Ścierański New Quartet.

Krzysztof Ścierański to uznany polski gitarzysta basowy i muzyk sesyjny. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter i inni. W formacji New Quartet na scenie partnerują mu wybitni muzycy: Zbigniew Jakubek (piano), Michał Kobojek (saksofon) oraz Przemysław Kuczyński (perkusja).

Sierpniowy koncert w Teatrze jest promocją płyty Night Lakes, uznawanej przez Ścierańskiego za spełnienie młodzieńczych marzeń. Swoimi kompozycjami nawiązuje do, stylów muzycznych, które były i są mu nadal bliskie. Gitara elektryczna jest moim drugim instrumentem, po gitarze basowej. Komponując i grając na gitarze mam wrażenie, że muzyka która powstaje jest zupełnie inna niż ta, którą piszę używając gitary basowej jako głównego instrumentu – mówi Ścierański. Lidera grupy ponownie zobaczymy na scenie Teatru Muzycznego 22 października podczas koncertu legendarnej grupy jazz-rockowej Laboratorium, z którą nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów.

Bilety na koncert 29 sierpnia w cenie 30 zł do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza (ul. Żeglarska 8).