Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
KS Toruń kończy sezon bez medalu
Karol Żebrowski 27 września, 2015, 23:29 Sport i rekreacja
Fot. Adam Zakrzewski (60)
Toruńskiemu zespołowi nie udało się sięgnąć po medal PGE Ekstraligi. (fot. Adam Zakrzewski)

Żużlowcy Klubu Sportowego Toruń kończą zmagania ligowe na czwartej pozycji. W decydującym spotkaniu o brązowy medal przegrali w Tarnowie z tamtejszą Unią 53:37.

Już przed meczem wiadomo było, iż zakończenie sezonu na podium będzie piekielnie trudne, gdyż pierwsze spotkanie na Moto Arenie zakończyło się porażką torunian 40:50. Dodatkowo, w niedzielnym meczu nie mógł wystąpić Grigorij Łaguta, który musiał wystartować w przełożonych z soboty Mistrzostwach Europy par. Jego miejsce zajął junior Klubu Sportowego – Marcin Turowski.

Początek spotkania pokazał jednak, że torunianie łatwo broni nie złożą. Brylował przede wszystkim będący w znakomitej formie Paweł Przedpełski, który wygrał pierwsze dwa biegi. Po nich, KS prowadził 7:5 i odrobił dwa z dziesięciu punktów straty. Gospodarze szybko zniwelowali starty, a później utrzymywał się remis aż do gonitwy numer siedem. Na drugim łuku pierwszego okrążenia Przedpełski zanotował kontakt z Martinem Vaculikiem i upadł na tor. Sędzia wykluczył z powtórki młodego torunianina, ale nie to było najgorsze, tylko fakt, że Paweł doznał urazu ręki i mimo, iż o własnych siłach dotarł do parku maszyn, to później został przewieziony na badania do szpitala.

Jadący samotnie w powtórce Adrian Miedziński okazał się słabszy od tarnowskiej pary Vaculik – Mroczka, i gospodarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Od tej gonitwy na torze istniały już tylko popularne „Jaskółki”, które konsekwentnie zwiększały prowadzenie. Na szczególne słowa pochwały zasłużył Janusz Kołodziej, który do 14 punktów jakie zdobył na Moto Arenie, dołożył tyle samo w Tarnowie. Dla zespołu z grodu Kopernika najwięcej oczek w rewanżowym meczu zdobył Australijczyk Jason Doyle – 11.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także