KS Toruń planuje zorganizować egzamin na licencję dla młodych żużlowców

Egzamin planowany jest na 25 marca (fot. Łukasz Piecyk)

Klub Sportowy Toruń na Motoarenie planuje zorganizować egzamin na licencję. Jak przekonuje Jacek Gajewski, menedżer klubu, jest to dobre rozwiązanie dla najmłodszych, trenujących dziś na miniżużlu. Wydarzenie zorganizowane zostałoby 25 marca.

– Jest spora grupa reprezentantów, którą chcemy przygotować do egzaminu na certyfikat po to, by uzyskali licencję Ż – mówi w rozmowie ze „SportowymiFaktami” Jacek Gajewski. – W tym gronie są chłopcy, którzy do tej pory ścigali się w miniżużlu. Osiągnęli juz wiek, który pozwala im ubiegać się o „żużlowe papiery”.

Jak zaznacza menedżer, wydarzenie byłoby bardzo korzystne dla zawodników. Mogliby ubiegać się o licencję na własnym torze żużlowym. Jeżeli egzamin odbędzie się na toruńskiej Motoarenie, to niemal na pewno dojdzie on do skutku.

-Jesteśmy w dużym stopniu niezależni od warunków pogodowych, które panują w danej chwili – zaznacza Gajewski. – To w naszym przypadku duży handicap. Pogoda często może storpedować takie przedsięwzięcie, ale u nas jest dość duża gwarancja, że dojdzie ono do skutku.