Kto w tym roku zawiąże Kulturalne Krawaty?

Podczas zeszłorocznej gali statuetki powędrowały do Kafki Jaworskiej i Pawła Wakarecego (fot, Laura Dołęgowska/archiwum KT)

Kulturalne Krawaty to specjalna nagroda dla osób zasłużonych na polu toruńskiej kultury. Serwis Kulturalny Toruń już po raz trzeci jest organizatorem plebiscytu, podczas którego torunianie wybiorą osobowości kulturalne minionego roku.

Rok 2013 był niezwykle owocny pod względem wydarzeń kulturalnych. Dlatego serwis Kulturalny Toruń postanowił po raz trzeci nagrodzić tych, którzy w tym minionym okresie tworzyli interesujące i wartościowe wydarzenia kulturalne i artystyczne w Grodzie Kopernika.

9 stycznia ruszyła tegoroczna edycja plebiscytu Kulturalne Krawaty, w trakcie którego każdy może zagłosować na swojego faworyta. Potrwa on do dnia 4 lutego br. Kulturalne Krawaty zostaną przyznane w trzech kategoriach: Animator Kultury, Artysta i Projekt Kulturalny. Przez cały czas trwania plebiscytu będą pojawiały się tam nowe informacje związane z tegoroczną edycją Kulturalnych Krawatów. Ankiety znajdują się poniżej.

Gala rozdania statuetek Kulturalnych Krawatów odbędzie się 20 lutego w Klubie Niebo. Uroczyste wręczenie nagród będzie połączone z koncertem zespołu The Saddest Disco in Town. Młodzi muzycy specjalnie dla nas połączą swoje siły i zadebiutują pod tą nazwą.

Przyznawanie Kulturalnych Krawatów coraz mocniej zakorzenia się w toruńskim świecie kultury. Pierwsza edycja została zrealizowana w 2011 r. w Kafeterii „Struna Światła” z okazji 5. rocznicy powstania serwisu Kulturalny Toruń. Nagrodzono wówczas Krystiana Wieczyńskiego w kategorii „Film i teatr”, Hotel Kosmos w kategorii „Muzyka” oraz Jerzego Lesława Ordana w kategorii „Literatura”. Podczas zeszłorocznej gali w Dworze Artusa, statuetki Kulturalnych Krawatów trafiły do rąk animatora kultury – Katarzyny „Kafki” Jaworskiej oraz muzyka – Pawła Wakarecego. Ponadto uhonorowany został projekt fotograficzny „Torunianki”, wspólne dzieło Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne oraz Fundacji Nie Tylko Matka Polka.

online poll by Opinion Stage


online poll by Opinion Stage


online poll by Opinion Stage