Kucyk poturbował rowerzystę. Mężczyzna trafił do toruńskiego szpitala

Mężczyzna poszkodowany w wypadku powoli wraca do zdrowia (fot. Łukasz Piecyk)

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj na jednej z dróg w Grębocinie. Na jadącego prawą stroną rowerzystę, z wyprzedzającego pojazdu, wyskoczył kucyk. Mężczyzna z obrażeniami kręgosłupa trafił do jednego z toruńskich szpitali.

– Zdarzenie miało miejsce w czwartek, około godziny 13.30 na ulicy Kowalewskiej w Grębocinie – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń.Kierujący samochodem  marki mercedes 413 wraz z przyczepką przystosowaną do przewozu koni, jadąc drogą krajową numer 15 w kierunku Rogówka, nie zabezpieczył właściwie przewożonych zwierząt. W przyczepce przewożone były trzy kuce. Podczas manewru wyprzedzania rowerzysty jedno ze zwierząt wyważyło drzwi boczne i wręcz  wskoczyło na jadącego tą drogą rowerzystę.

W wyniku zdarzenia poszkodowany 78- latek  doznał obrażeń ciała  i trafił do szpitala. Zarówno on, jak i kierowca mercedesa w chwili badania byli trzeźwi. Teraz 43 -letni obcokrajowiec odpowie za spowodowanie wypadku, którego przyczyny ustalają funkcjonariusze toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego.