Kulturalne Lato w Toruniu. Zobacz program

Od czerwca do końca sierpnia w Toruniu będzie można uczestniczyć w wielu kulturalnych wydarzeniach (fot. Adam Zakrzewski)

Festiwale, koncerty oraz gwiazdy – tak przedstawia się Kulturalne Lato w Toruniu. W jego ramach, w czerwcu zagra m.in. Ewa Błaszczyk i Marek Dyjak. Ponadto turyści oraz mieszkańcy będą mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w odsłonięciu Katarzynek – w tym roku do „Piernikowej Alei Gwiazd” dołączy aktor Piotr Głowacki oraz kolarz Michał Kwiatkowski. Pełną listę wydarzeń można znaleźć w serwisie www.kulturalnelato.pl.

Najbliższe trzy miesiące przyniosą mnóstwo niesamowitych wydarzeń, a czerwiec, lipiec i sierpień będą czasem niepowtarzalnych atrakcji, wśród których znajdą się wyczekiwane przez cały rok imprezy: Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej czy jedyny w swoim rodzaju Bella Skyway Festival.

W pierwszy dzień lata – 21 czerwca – Toruń obchodzić będzie Święto Muzyki. W ramach Dni Torunia na mieszkańców i odwiedzających miasto turystów czekać będzie szereg imprez artystycznych, edukacyjnych i plenerowych. Obchody rozpoczną się 23 czerwca wyłonieniem laureatów konkursu „Wianki na Wiśle”. W czwartek, 25 czerwca, odbędzie się jeden z najważniejszych elementów obchodów miejskiego święta — uroczyste odsłonięcie kolejnych Katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd. Tegorocznymi nagrodzonymi są Michał Kwiatkowski — Mistrz Świata w kolarstwie szosowym oraz Piotr Głowacki — znakomity aktor młodego pokolenia z toruńskim rodowodem. Partnerem Piernikowej Alei Gwiazd jest Fabryka Cukiernicza Kopernik SA.

Toruń w wakacje będzie także gospodarzem Festiwalu Teatrów Ulicznych. Pierwsza jego odsłona odbędzie się 26 czerwca przy Hali Sportowo-Widowiskowej. Publiczność będzie świadkami nietuzinkowego spektaklu teatru ulicznego z Włoch — „C’era Una Volta”.

Bajkowo zapowiada się też sobota, 27 czerwca. Wtedy na Błoniach Nadwiślańskich odbędzie się całodzienny piknik „Bajkowy Toruń”, z dużą ilością atrakcji dla całej rodziny. Jego zwieńczeniem będzie koncert Kapeli ze Wsi Warszawa. Zgodnie z toruńską tradycją odbędą się również regaty ósemek wioślarskich ze sternikiem o puchar Prezydenta Miasta Torunia.

Czerwiec przyniesie też sporo dobrego miłośnikom muzyki klasycznej — 28 czerwca, koncertem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, zainaugurowany zostanie XIX Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”.

Więcej informacji można znaleźć w serwisie Kulturalnego Lata.