Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Kwiatkowski i Gołaś wystartują w Tour de France!
Michał Ciechowski 24 czerwca, 2014, 15:27 Sport i rekreacja
Obraz1
Kwiatkowski i Gołaś to bliscy przyjaciele i wychowankowie tego samegho klubu - Pacificu Toruń (fot. Adam Zakrzewski)

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś wystartują 5 lipca w składzie Omegi Pharmy na Tour de France. Jest to pierwszy w historii polskiego kolarstwa tak wielki sukces. W składzie jednej grupy na największym wyścigu świata znajdzie się aż dwóch Polaków.

Miejsce Kwiatkowskiego w peletonie we Francji było pewne. Torunianin notowany jest obecnie na 7. miejscu w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej i jeden z pretendentów do wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Michał Gołaś w wyścigu będzie pełnił rolę podstawowego pomocnika Kwiatkowskiego. Omega Pharma, jedna z największych grup w zawodowym peletonie, na Tour de France wysyła najlepszych. Jest to więc ogromne wyróżnienie dla Gołasia.

W ubiegłym roku etapy w Tour de France wygrywali Jan Bakelants, Matteo Trentin i Mark Cavendish, Tony Martin to najlepszy na świecie czasowie.

Omega Pharma na Tour de France: Jan Bakelants, Alessandro Petacchi, Jan Bakelants, Mark Cavendish, Mark Renshaw, Matteo Trentin, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Niki Terpstra, Tony Martin.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także