Kwiecień w Od Nowie. Usłyszymy m. in. Marcelinę, Peszek i Organka

Swoją najnowszą płytę w Od Nowie będzie promować Maria Peszek.

Znani i lubiani artyści, festiwal filmowy, a także kinowe hity w „Niebieskim Kocyku” – w nadchodzącym miesiącu nikt nie powinien narzekać na nudę. Studencki Klub Od Nowa rozpoczyna go wielkim koncertem reggae w wykonaniu Kamila Bednarka.

– Występy na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością – zaznacza Justyna Bieluch z toruńskiej Od Nowy. – Na jego koncert zapraszamy 3 kwietnia. Cztery dni później, 7 kwietnia, swoje dwudziestolecie wydania albumu „Biała Droga – Największe przeboje” świętować będzie u nas Urszula.

Kwiecień w klubie upłynie pod znakiem koncertów i wielkich nazwisk. Już 8 kwietnia sceną zawładnie charakterystyczna i kontrowersyjna Maria Peszek, promując swój nowy album „Pistolet”. W połowie miesiąca torunian bawić będzie zdobywca Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego 2014 – Tomasz Organek z zespołem. Kilka dni później w Od Nowie pojawią się Domowe Melodie oraz Marcelina.

– Dla fanów dobrego kina przygotowaliśmy również Festiwal Filmowy „Watch Dog” – dodaje przedstawicielka klubu. – Tegoroczna edycja poświęcona zostanie prawom człowieka, tematem zaś będzie przemoc w sieci oraz problem uchodźstwa. Między blokami tematycznymi odbywać się będą spotkania z ekspertami, którzy przybliżą zgromadzonej publiczności te ogólnoświatowe problemy.

Klub Studencki „Od Nowa” to także słynne kino – „Niebieski Kocyk”. W kwietniu na ekranie zaprezentowane zostaną najlepsze filmy ostatnich dni. Tak więc za niewielką cenę studenci oraz mieszkańcy miasta będą mogli zobaczyć między innymi „Carol”, „Ave, Cezar!” czy głośną rolę Agaty Kuleszy w produkcji „Niewinne”.

– „Niebieski Kocyk” każdego miesiąca przygotowuje najlepsze filmy ostatnich tygodni – podsumowuje Justyna Bieluch. – Prezentowane przez nas projekcje wypełniają salę po brzegi, co świadczy o naszym trafnym wyborze i miłości torunian do dobrego kina.

Bilety na koncerty i pokazy filmowe dostępne są bezpośrednio w kasie klubu. Szczegółowy program kwietniowych wydarzeń dostępny jest na oficjalnej stronie Klubu Studenckiego „Od Nowa”.