Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Laboratorium zagra w Teatrze Muzycznym w Toruniu
Informacja prasowa 10 września, 2015, 10:43 Kultura i rozrywka
LABORATORIUM2
Laboratorium, w latach 70-tych XX wieku uznawane było za jeden z najpopularniejszych zespołów jazz-rockowych w Europie (fot. nadesłane)

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na niezwykły koncert zespołu Laboratorium, którego początki sięgają lat 70 XX wieku, a niesłabnąca popularność przysparza mu wciąż nowych fanów. Wydarzenie odbędzie się 22 października o godzinie 19.00.

Powrót na scenę legendarnej grupy jazz-rockowej, spowodowany został ogromnym zainteresowaniem muzyką Laboratorium po wydaniu w 2006 roku dziesięcio-płytowego boxu Laboratorium Antolgy 1971-1988 Nagrania wszystkie. Pierwszy koncert Laboratorium po niemal 20 latach przerwy odbył się podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w listopadzie 2006 roku. Od tego czasu kolejne koncerty cieszą się, podobnie jak w przeszłości, wielkim zainteresowaniem publiczności. Znalazło to potwierdzenie w przyznanych nagrodach, m.in. w dorocznej ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii Zespół Elektryczny w latach 2012, 2013 i 2014.

Laboratorium, w latach 70-tych XX wieku uznawane było za jeden z najpopularniejszych zespołów jazz-rockowych w Europie. Za początek kariery zespołu można uznawać rok 1972, kiedy to zdobył drugie miejsce na festiwalu Jazz nad Odrą za Jazz Carriers, by w rok później tryumfować we Wrocławiu wspólnie z Kwartetem Henryka Słaboszowskiego. Te sukcesy otworzyły krakowskim muzykom drogę nie tylko do nagrania pierwszej płyty, ale dały wstęp na krajowe i zagraniczne sceny (m.in. San Sebastian, Zurych, Bombaj).

Zespół gra w miarę stabilnym składzie i zachowuje konsekwencję wizji artystycznej. Na scenie zobaczymy Janusza Grzywacza (instrumenty klawiszowe, lider) i Marka Stryszowskiego (saksofony, wokal) Krzysztofa Ścierańskiego (gitara basowa), Marka Raduli (gitara), Grzegorza Grzyba (perkusja) oraz występującego gościnnie Bernarda Maseli (wibrafon).

Bilety na koncert 22 października 2015 (g. 19:00) w cenie 50 zł normalny, 45 zł ulgowy do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza (ul. Żeglarska 8 w Toruniu).


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także