Łączy nas kask – tegoroczna Święconka w Kasku w Toruniu

Sportowcy, strażacy i motocykliści spotkają się w Wielką Sobotę podczas tradycyjnego święcenia niezwykłych wielkanocnych „koszyczków”

Tegoroczna edycja „Święconki w Kasku” odbędzie się w zupełnie nowej oprawie – wszystko za sprawą zmiany miejsca organizacji imprezy. Z Przysieka przeniesiona zostanie do Torunia, pod budynek Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka.

– Przeniesienie ma związek z coraz większym zainteresowaniem święconką, gdyż każdego roku na zlocie gościmy setki uczestników – mówi Robert „Sauron” Majewski z Impresariatu Sauron, pomysłodawca akcji. – Z cyklistami, sportowcami, strażakami oraz innymi pasjonatami kasków spotkamy się w sobotę 15 kwietnia o godz. 11. W tym roku honorowy patronat nad imprezą objęli starosta toruński Mirosław Graczyk oraz prezydent Torunia Michał Zaleski.

„Święconka w Kasku” już od dekady łączy ludzi z pasją. Ciepło wydarzenia, możliwość złożenia sobie wzajemnie życzeń świątecznych jest szczególnym atutem tych spotkań. To także okazja do wzięcia udziału w wielu praktycznych szkoleniach.

– Co roku rozmawiamy o tym, aby nasze drogi były bezpieczniejsze – tłumaczy Robert „Sauron” Majewski. – Właśnie dlatego rozdajemy ogromną liczbę odblasków oraz naklejek zwracających uwagę na obecność motocyklistów na drodze. W tym roku także będzie można wziąć udział w kursie pierwszej pomocy i spróbować swoich sił w symulatorze jazdy pod wpływem alkoholu. Oprócz głównej atrakcji Wielkiej Soboty – święcenia pokarmów w kaskach – jury składające się m.in. z gości honorowych wybierze najpiękniejsze „koszyczki”.

Właściciele zwycięskich kasków otrzymają atrakcyjne nagrody, vouchery i gadżety ufundowane przez sponsorów. Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego wydarzenia oraz fotorelacje z poprzednich spotkań dostępne są na oficjalnej stronie „Święconki w Kasku” na portalu społecznościowym Facebook.