Lao Che, Łąki Łan i Voo Voo. Sprawdź, kto jeszcze wystąpi w klubie Lizard King

Lao Che w trakcie zeszłorocznego koncertu.

Dużo gwiazd polskiej sceny alternatywnej – to cecha główna Lizard King – Klubu Muzycznego na Starówce przy ulicy Kopernika 3. Trasy koncertowe promujące swoje najnowsze albumy zapowiedzieli tam m. in. Julia Marcell, Rebeka, OSTR, Luxtorpeda.

Po naszpikowanej muzycznymi gwiazdami jesieni klub już przygotował koncertową ofensywę na najbliższe miesiące. Tym razem będzie bardzo lokalnie.

– W programie mamy dużo nawiązań do grodu Kopernika – zapowiada Michał Gajewski z agencji Powsinoga. – Przed naszą publicznością wystąpią bowiem laureaci nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie to na pewno Julia Marcell, która najpewniej zaśpiewa swój nowy singiel „Andrew”. Pozostałych kart jeszcze jednak nie ujawnię.

W Tłusty Czwartek (4 luty) gratka dla fanów polskiej klasyki. Oto na deskach sceny klubu Lizard King pojawi się Sztywny Pal Azji i to w swoim historycznym, pierwszym składzie. Zespół już pojawił się przy Kopernika 3, ale tym razem muzycy będą świętować z toruńską publicznością XXX-lecie działalności grupy.

Jaką propozycję Lizard King ma na Walentynki, które tym razem wypadają w niedzielę?

– Tego dnia wystąpi u nas Lao Che w ramach trasy „Dzieciom” – wyjaśnia Michał Gajewski. – W tej chwili to wiodący polski band w sprzedaży płyt i biletów. Grają koncerty od filharmonii czy opery, przez duże kluby po gminne ośrodki kultury. To zupełny fenomen.

Nikogo zapewne nie dziwi, że Lizard King przynajmniej raz w roku gości płocki zespół. To jeden z ulubionych bandów Michała Gajewksiego. I patrząc po zawsze wypełnionym klubie, nie tylko jego.

– Niezwykle mnie cieszy, że artyści, na których koncerty jeździłem kiedyś po kraju, teraz przyjeżdzają do mnie – przyznaje właściciel agencji Powsinoga. – Życie na walizkach ma swoje zalety.

Komplet publiczność zapewnia także jeszcze jeden zespół – Łąki Łan.

– Zespół dostąpi zaszczytu jako jedna z niewielu grup, by zagrać u nas w piątek – wyjaśnia Michał Gajewski. – Jak wiadomo, nie robimy w weekendy takich wydarzeń, a tu odstępstwo od reguły. Wiosnę przy Kopernika 3 przywitamy więc 18 marca.

Eliminacje ogólnopolskie do niemieckiego Wacken Festiwal odbędą się 15 maja. To kolejna impreza, która przywędrowała do klubu. W tym roku wyłoniona zostanie grupa, której przyjdzie potem wystąpić na tej samej imprezie co na przyklad Iron Maiden.

Lizard King to nie tylko znane i sprawdzone zespoły. Jest tu miejsce na eksperymenty.

– Polsko-norweski projekt Echo Fisk, nazwą nawiązujący do platformy wiertniczej, wystąpi u nas 10 lutego – dodaje Michał Gajewski. – Na marginesie można dodać, że w składzie są byli muzyce zespołu Dzieci Kapitana Klossa. Wielką zagadką jest dla mnie Patrick The Pan, ktorego usłyszymy dokładnie miesiąc później. Podobno dziewczyny za nim szaleją. Osobiście jestem także ciekaw występu Adama Ostrowskiego, znanego m.in. z kolaboracji z toruńską Sofą. A wspomniany właśnie OSTR wystąpi 31 marca.

Więcej informacji na stronie klubu.