Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Laskarze Pomorzanina po pierwszym treningu w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu
Informacja prasowa 18 listopada, 2014, 11:38 Sport i rekreacja
hala1
Chcemy trenować trzy razy w tygodniu – zapowiada trener Andrzej Makowski (fot. nadesłane)

Laskarze Pomorzanina są już po pierwszym treningu na nowej Hali Widowiskowo-Sportowej. Podopieczni Andrzeja Makowskiego rozegrali mecz na boisku rozgrzewkowym, na którym mają rozpocząć swoje mecze w sezonie halowym 2014/2015. Na pierwszym treningu pojawiło się 20 zawodników.

Pierwsze zajęcia Pomorzanina odbyły się jeszcze na parkiecie. Docelowo torunianie mają trenować na nawierzchni dywanowej – tej samej, na której przygotowywać się będzie podczas zgrupowań w Toruniu juniorska reprezentacja Polski i rozgrywane będą w styczniu Halowe Mistrzostwa Europy do lat 21.

– Chcemy trenować trzy razy w tygodniu – zapowiada trener Andrzej Makowski. – Potraktujemy sezon halowy jako przygotowanie kondycyjne do kwietniowego turnieju Ligi Mistrzów. Dlatego zgłosiliśmy do rozgrywek dwie drużyny: Pomorzanina i Bałagany. Oczywiście o medalu też myślimy bardzo poważnie.

W tym sezonie pod dachem rywalizować będzie osiem zespołów. W pierwszej fazie z gry wyłączeni będą kadrowicze, którzy w tym czasie będą przygotowywać się do styczniowego turnieju Ligi Światowej w Singapurze – jedna z eliminacji Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Do swych drużyn powrócą na fazę play-off. Z tego powodu Grunwald Poznań, Pomorzanin oraz AZS AWF Poznań mają już zagwarantowaną grę o medale bez względu na wyniki i miejsce w tabeli po pierwszej rundzie.

O pozostałe trzy miejsca – w tym sezonie zamiast turnieju Final Four będzie turniej Final Six – powalczą pozostałe ekipy: AZS Politechnika Poznańska, LKS Gąsawa, Stella Gniezno, LKS Rogowo i Bałagany Łubianka.

Pierwszy mecz sezonu Pomorzanin zagra przeciwko Bałaganom. Odbędzie się on 6 grudnia, ale nie wiadomo jeszcze gdzie, bowiem wciąż nie jest znany organizator pierwszego mini-turnieju.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także