Muzeum Etnograficzne zaprasza na warsztaty

Podczas kolejnych spotkań będzie można filcować z kolorowej wełny czesankowej wielobarwne obrazki (fot. nadesłane)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na warsztaty „Kociołek ze sztuką”. Zajęcia to propozycja wakacyjnych spotkań dla młodych odbiorców – od 8 lat. Odbędą się one 5 sierpnia, od 11 do 13.00.

W Muzeum uczestnicy poznają tajniki  tradycyjnego folkloru i rękodzieła oraz artystyczne eksperymentowanie. Każdego dnia warsztatów będzie możliwość zapoznania się z nowym, ciekawym działaniem twórczym.

Podczas kolejnych spotkań będzie można filcować z kolorowej wełny czesankowej wielobarwne obrazki, wybierzemy się na plener malarski do Parku Etnograficznego, aby na kawałku drewna utrwalić widok wiejskich chat, zostaną zorganizowane także zajęcia lepienia z gliny. Nie zabraknie zabaw i działań twórczych z elementami muzyki tradycyjnej.

Koszt udziału w jednym spotkaniu: 10 zł/2 h. 
Materiały do zajęć zapewnia organizator.

kociolek_lato_2014

 

 

W środę, 6 sierpnia, Muzeum zaprasza na „Bajeczne środy”. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat. Podczas warsztatów odbędzie się słuchanie bajek Kolberga i tworzenie ilustracji do ich treści.

Wszystkie środy sierpnia, godz. 12.00. Bilety: 3 zł /1h.

 

Etnowyprawka Malucha: glina!

Kolejne zajęcia z cyklu Etnowyprawka Malucha adresowanego do małych dzieci i ich opiekunów odbędą się już 7 i 8 sierpnia o godzinie 10.

W sierpniu uczestnicy warsztatów ruszą tropem gliny. Sprawdzą jaka jest w dotyku i co się dzieje kiedy dodzą do niej wody. Będą odrywać, ugniatać i paćkać. Poznają także kształty, faktury i kolory glinianych naczyń.

Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie.

etnowyprawka+glina

 

Opłata: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun), obowiązują wcześniejsze zapisy (czekamy od 28 lipca do 5 sierpnia, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl, tel. 56 6228943)

7.08., czwartek, godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 6 do 20 m-cy);

8.08., piątek, godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 21 m-cy do 3 lat).