Leszek Balcerowicz na otwartym spotkaniu w Dworze Artusa

Podczas spotkania będzie można nabyć w promocyjnych cenach książkę "Trzeba się bić. Opowieść biograficzna" (fot. Tytus Szabelski/archiwum)

Wychował się w Toruniu. Według oficjalnych zapisów urodził się w Lipnie. Naprawdę przyszedł na świat w domu jego matki we Włocławku. Ale właśnie Toruń traktuje jako swoje rodzinne miasto. Leszek Balcerowicz spotka się z toruńską publicznością podczas Forte Artus Festival.

Trzeba się bić. Opowieść biograficzna – tak zatytułowana jest książka Leszka Balcerwicza oraz Marty Stremeckiej. Ukaże się w październiku, co jest świetnym pretekstem do rozmowy.

Jakim dzieckiem był Leszek Balcerowicz? Dlaczego bił się ze starszymi chłopakami? W jaki sposób nauczył się 5 języków obcych? Po co z kuzynem szli piechotą 60 kilometrów z Włocławka do Torunia? W jakiej dyscyplinie sportowej zdobył tytuł mistrza Polski? O czym marzył w młodości? Dlaczego został ekonomistą? Jak doszło do tego, że został wicepremierem w przełomowym rządzie Tadeusza Mazowieckiego? Jak wyglądały kulisy wprowadzania „planu Balcerowicza”? O co się bił podczas działalności publicznej? Dlaczego nie lubi socjalizmu? Jak tłumaczy powody kryzysów w kapitalistycznym świecie? Jaką ma receptę na dobre państwo? Kiedy Polska może dogonić Zachód?

Na te pytania odpowiada książka. Jakie pytania zada autorowi „planu Balcerowicza” Tomasz Pasiut – toruński dziennikarz, dowiemy się podczas spotkania w Dworze Artusa. To także wyjątkowa okazja, by osobiście zadać pytanie Profesorowi. Na pewno festiwalowe spotkanie przyczyni się do uzyskania o wiele pełniejszego obrazu człowieka, który wprowadził w Polsce kapitalizm.

30 października, godz. 19
wstęp wolny