Letnia Akademia Żużlowa wielkim sukcesem Unibaksu Toruń

Czterdziestu zapisanych chłopców przejdzie w najbliższych dniach badania lekarskie sfinansowane przez Unibax (fot. Adam Zakrzewski)

Sukcesem zakończył się nabór do Letniej Akademii Żużlowej, który odbył się w sobotę, na toruńskiej Motoarenie. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się aż czterdziestu chłopców.

– Czujemy, że takich talentów jak Paweł Przedpełski jest w Toruniu więcej – mówił Tomasz Kaczyński, prezes Unibaksu. – By znalezienie ich było możliwe, toruński klub organizuje w lipcu Letnią Akademię Żużlową. Młodzi adepci będą próbować swoich sił na minitorze, trenując pod okiem Jana Ząbika i pozostałych członków sztabu szkoleniowego.

Czterdziestu zapisanych chłopców przejdzie w najbliższych dniach badania lekarskie sfinansowane przez Unibax. Następnie rozpoczną się próby jazdy na minitorze.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 9 lipca. Treningi organizowane będą w każdą środę i sobotę do końca lipca. Sztab szkoleniowy Unibaksu liczy na to, że najbardziej wytrwali adepci pozostaną w akademii żużlowej na stałe.