„Licheń story” w Teatrze im. Wilama Horzycy

Prapremiera sztuki będzie miała miejsce 1 marca (fot. nadesłane)

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na premierę sztuki „Licheń story” Jarosława Jakubowskiego w reżyserii Tomasza Hynka. W ramach „Studenckiego wtorku” – 4 marca – będzie można spotkać się z twórcami spektaklu. Na prapremierę sztuki, Teatr Horzycy zaprasza 1 marca 2014r.

„Licheń story” przedstawia losy bohaterów w różny sposób związanych z tytułowym sanktuarium. Autor sztuki zadaje pytanie o wiarę, ale nie tyle o jej ogólny stan we współczesnym świecie, co o rolę, jaką wiara odgrywa w pojedynczych ludzkich losach, zwyczajnych, ale też pokręconych. Nie ma w tym tekście prostej, deklaratywnej religijności, jak również łatwego naigrywania się z tak zwanej ludowej pobożności. W centrum historii Jakubowski stawia symboliczne „narodziny i śmierć Boga” w życiu każdego człowieka. Otrzymujemy rodzaj nieoczywistego moralitetu, gdzie z mozaiki historii wyłania się wieloznaczny, zbiorowy portret człowieka I połowy XXI wieku. Spektakl w reżyserii Tomasza Hynka jest prapremierowym wystawieniem sztuki „Licheń story” Jarosława Jakubowskiego.

Udział biorą: Maria Kierzkowska, Anna Magalska-Milczarczyk, Matylda Podfilipska, Jolanta Teska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Niko Niakas, Grzegorz Wiśniewski.