Luty w Teatrze Muzycznym w Toruniu

Zakochanych Teatr zaprasza do spędzenia walentynkowego wieczoru z wiecznie żywymi przebojami Marino Mariniego (fot. nadesłane)

Kolejny miesiąc nowego roku w Teatrze Muzycznym to spotkanie ze znanymi i lubianymi bohaterami, zarówno spektakli repertuarowych, jak i gościnnych – Angelą z monodramu Mój boski rozwód oraz Marino Marinim z Ciao Ciao Bambina.

W lutym na scenę Teatru Muzycznego powraca Krystyna Podleska – niezapominania Ola z filmu Miś Stanisława Barei. W spektaklu Mój boski rozwód, w reżyserii Jerzego Gruzy, wciela się w postać  Angeli, która po rozwodzie próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Kobieta zmaga się z licznymi problemami: mąż zostawił ją dla młodszej, nie może liczyć na wsparcie wiecznie niezadowolonej matki, ani na zajętą własnym życiem córkę. Angela nie załamuje się jednak i powoli odnajduje sens życia. W tej dowcipnej i pełnej humoru komedii o optymistycznym przesłaniu, nie brak także momentów wzruszających. Opowieść o przyjaźni, miłości, problemach damsko-męskich oraz trudnej niekiedy umiejętności czerpania radości z drobiazgów życia okraszona błyskotliwymi żartami to propozycja Teatru na udany ostatni dzień karnawału (09.02.16 g. 16:00).

Zakochanych Teatr zaprasza do spędzenia walentynkowego wieczoru z wiecznie żywymi przebojami Marino Mariniego. Spektakl Ciao Ciao Bambina, inspirowany życiem Mariniego, to muzyczna podróż przez historię włoskiej piosenki, wzbogacona utworami dobrze znanymi polskiemu odbiorcy. W rolę włoskiego wokalisty wciela się Nicola Palladini – ambasador włoskiej piosenki w Polsce. Na scenie towarzyszy mu duet muzyków. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc widzów przez trzy dekady XX wieku. Wraz z nim poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii, odwiedzamy kabarety Neapolu i Rzymu. Jesteśmy świadkami wielkiego sukcesu artysty nad Sekwaną, a także polskiego rozdziału w jego karierze. Tłem historii są widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające w klimat i atmosferę tamtych dni. Usłyszymy wiele niezapomnianych melodii i takie przeboje jak m.in. Marina, Volare, Nie płacz kiedy odjadę.

Widzowie, którzy chcą przypomnieć sobie spektakle repertuarowe, będą mieli ku temu doskonałą okazję: w lutym pokażemy Machiavellego (22.02.16 g. 19:00), Billie Holiday – ostatni koncert (20.02.16 g. 19:00) z poruszającym duetem Sroka-Hryń i Nahorny oraz najnowszy Gatunek żeński (04.02.16 g. 19:00). Nie zapominamy o też o najmłodszych widzach. Po dwumiesięcznej przerwie wraca musical Złoto i liście. Po raz kolejny dzielnemu Jankowi przyjdzie stanąć oko w oko z czarną magią (15 i 16.02.16 g. 18:30). Z kolei teatralnych najnajów opiekuńcze anioły z Rosnę zaczarują 13 i 14 lutego o g. 11:00.

Bilety na spektakle do nabycia w Biurze Obsługi Widza przy ul. Żeglarskiej 8 (bow@teatrmuzyczny.torun.pl, 512 982 813) oraz przez internet.