Luxtorpeda, Voo Voo, Acid Drinkers – kto jeszcze zagra w Lizard Kingu?

Titus z Acid Drinkers zamkną koncertowy sezon w Lizard Kingu (fot. archiwum)

Mimo że Organek, Pustki i Cezik już za nami, to Lizard King nie zwalnia tempa. Trzeba dobrze zaplanować kalendarz do grudnia, żeby nie pominąć zbliżających się koncertów. Ich lista jest imponująca.

Już w najbliższy czwartek 23 października gratka dla fanów szantów, ale w mocniejszym wydaniu, gdyż przed publicznością zgromadzoną w Lizard Kingu zaprezentuje się zespół Trzy Maszty z Torunia.

– Grupa określa swój styl jako rock marynistyczny – przyznaje Michał Gajewski, właściciel agencji Powsinoga. – Początkowo coverowali znane utwory o tematyce żeglugi, ale rok temu wydali swój pierwszy autorski materiał. Będzie im towarzyszył zespół Keja 71.

Trzy dni później 26 października na toruńską publiczność będzie czekał zespół Lao Che. Formacja znana szerszemu audytorium głównie za sprawą albumu „Powstanie Warszawskie”. Zespół z Płocka ma jednak na koncie pięć albumów, a ich dyskografię zamyka longplay „Soundtrack”.

– W ostatni czwartek miesiąca przygotowaliśmy natomiast koncert zespołu T.Love z charyzmatycznym Muńkiem Staszczykiem na czele – zapowiada Michał Gajewski. – Na pewno usłyszymy ich największe hity, więc to gwarancja dobrej zabawy dla wszystkich fanów polskiego rocka.

Mieszankę gitar i rapu zapewni komitywa Luxtorpedy i formacji Pięć Dwa. Oba składy zjadą do Lizard Kinga 6 listopada.

– Trzy dni później odwiedzi nas Closterkeller – dodaje Michał Gajewski. – Wiemy, że Anja Orthodox już dawno upodobała sobie Lizard Kinga, więc grupa na pewno będzie czuła się tu jak u siebie w domu, a to zagwarantuje udaną imprezę.

13 listopada gratka dla fanów hip-hopu. W klubie przy Kopernika 3 pojawi się Leszek Kaźmierczak znany szerzej jako Eldo.

– W tym roku raper wydał siódmy solowy album „Chi” – mówi Michał Gajewski. – Słuchacze spragnieni nowych piosenek w wykonaniu na żywo na pewno się nie zawiodą.

Eldo pojawi się na półmetku jesiennej ofensywy. Tydzień po nim 20 listopada zaprezentuje się nam Czesław Śpiewa. Mozil do Torunia przyjedzie z pachnącym świeżością albumem „Księga Emigrantów. Tom I”, który został wydany na początku października. Nie obędzie się także bez koncertu dla fanów naprawdę ciężkich brzmień. Metalowy zestaw 26 listopada zapewnią bowiem Decapitated, Thy Disease, Materia i The Sixpounder. Dzień później klimat zmieni się o 180 stopni – w Lizardzie zaśpiewa Julia Marcell.

– Tegoroczny sezon kończymy klasyką – twierdzi Michał Gajewski. – Na koniec listopada przygotowaliśmy koncert Voo Voo, a 14 grudnia zobaczymy Acid Drinkers.