Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Maciej Wydrzyński: będziemy głodować, jeśli magistrat nie zmieni planów wobec Domu Harcerza
Michał Ciechowski 7 marca, 2014, 17:03 Aktualności Miasto Stary Toruń
Protest Solidarności pod Urzędem Miasta Torunia przeciwko likwidacji Zespołu Szkół nr 22 i Domu Harcerza, fot. Łukasz Piecyk (17)
Podczas ostatniego protestu zorganizowanego przez toruńską Solidarność prośbę o zmianę decyzji m. in. w sprawie Domu Harcerza otrzymał Ludwik Szuba, zastępca prezydenta (fot. Łukasz Piecyk)

Przeciwnicy zamknięcia Domu Harcerza gotowi są podjąć protest głodowy, jeżeli prezydent Torunia Michał Zaleski nie zmieni zdania w tej sprawie – usłyszeliśmy na konferencji prasowej partii Twój Ruch. Przed siedzibą partii pojawili się kandydaci do PE wraz z Kazimierą Szczuką – startującą z numerem 1. na liście Twojego Ruchu w województwie kujawsko-pomorskim.

– Dom Harcerza ma 27-letnią tradycję. Musimy go chronić – mówi Maciej Wydrzyński, kandydat województwa kujawsko-pomorskiego z partii „Twój Ruch” do Parlamentu Europejskiego. – Zebraliśmy w tej sprawie ponad 15 tys. podpisów, które przekazaliśmy prezydentowi Zaleskiemu. Jak widać, argumenty merytoryczne do niego nie trafiają. W związku z tym sięgniemy prawdopodobnie po działania ostateczne.

Poseł, jako działania ostateczne, określił „głodówkę”. Rozpocznie się ona w ciągu miesiąca, jeżeli prezydent wraz z Radą Miasta nie uchylą decyzji odnośnie likwidacji placówki.

– Część z nas, osób, które sprzeciwiają się decyzji władz miasta, podejmie głodówkę – poinformował Wydrzyński. – Będzie to gest solidarności z pracownikami oraz osobami, które aktywnie uczestniczą w życiu Ogniska.

Zebrani na konferencji w Toruniu zaapelowali do Michała Zaleskiego oraz Mariana Frąckiewicza, przewodniczącego Rady Miasta, aby zastanowili się nad tym, czy warto likwidować Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza.

– Data 15 kwietnia jest terminem wystarczającym, aby podjąć decyzję w tej sprawie – mówił poseł. – Jeżeli tak się nie stanie, obiecuję, że podejmiemy protest głodowy.

Wicemarszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Jerzy Wenderlich, w piśmie zaadresowanych do prezydenta Michała Zaleskiego, zaapelował  o ponowne rozważenie celowości i charakteru projektowanej decyzji.


Wcześniej błędnie podaliśmy nazwisko przewodniczącego Rady Miasta. Za błąd przepraszamy.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także