Magda Gessler gościem festiwalu gęsiny w Przysieku

Festiwal gęsiny w Przysieku pod Toruniem, flagowa impreza kampanii, odbędzie się 10 i 11 listopada. Jak co roku w programie kiermasz ze stoiskami z gęsiną, produktami tradycyjnymi i regionalnymi (fot. materiały prasowe)

Gęsinowe konkursy, rozdanie gęsich tuszek, jarmark w Bydgoszczy i Toruniu oraz wielki festiwal gęsiny w Przysieku – te wszystkie atrakcje czekają nas jeszcze przed Świętem Odzyskania Niepodległości.

W najbliższy weekend kulinarne atrakcje czekają na uczestników jarmarków w dwóch największych miastach kujawsko-pomorskiego – w Toruniu i Bydgoszczy. We wtorek zaś rozpocznie się festiwal gęsiny w Przysieku.

Nasza kampania to sposób na wspólne świętowanie, na dobrą zabawę, na spędzenie czasu z rodzinami, z sąsiadami, z ludźmi którzy tak jak my chcą celebrować rocznicę odzyskania niepodległości radośnie i z dumą – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Jarmarki odbywać się będą od godziny 11.00 do 16.00. W Bydgoszczy umiejscowiony zostanie na ulicy Długiej, w Toruniu zaś na Rynku Nowomiejskim. Przy stoiskach hotelarzy i restauratorów każdy będzie mógł najeść się do syta. Potrawy będą dostępne także na wynos – wszystko po przystępnych cenach. Czas umilą pokazy kulinarne mistrzów kuchni.

Festiwal gęsiny w Przysieku pod Toruniem, flagowa impreza kampanii, odbędzie się 10 i 11 listopada. Jak co roku w programie kiermasz ze stoiskami z gęsiną, produktami tradycyjnymi i regionalnymi oraz rękodziełem, pokazy gotowania i degustacje, a także bogata oferta zabaw i warsztatów dla dzieci. Do udziału w wydarzeniu zaproszona została znana restauratorka –  Magda Gessler. Także na 11 listopada zaplanowano Świętomarciński festiwal gęsiny w Rypinie i gęsinowy festyn z Bydgoszczy.