Majówka w Toruniu. Zobacz program

Toruńska majówka rozpocznie się już w czwartek, 30 kwietnia (fot. Łukasz Piecyk)

Koncert Marcina Wyrostka, pikniki, wydarzenia plenerowe, a także Święto Tańca – torunianie, którym nie uda się wyjechać na weekend majowy nie będą się nudzić. Inauguracja toruńskiej majówki odbędzie się 30 kwietnia, koncertem zespołu AiQ, czyli Anity Dąbrowskiej i Mateusza Kurka w odsłonie akustycznej.

W piątek, pierwszego maja, dla mieszkańcy oraz turyści będą mogli wziąć udział w festynie sportowym, a także obejrzeć sztuki walki. Miłośników tańca organizatorzy zapraszają na Rynek Staromiejski, gdzie rozpocznie się Święto Tańca.

 PROGRAM MAJÓWKI W TORUNIU

W dzień Święta Flagi Narodowej, o godzinie 11.00, odbędzie się uroczystość wojskowa na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Po jej zakończeniu z Bulwaru Filadelfijskiego ruszy defilada zabytkowych samochodów przenosząc obchody na Rynek Staromiejski. W ciągu dnia, na starówce odbędzie się wiele ciekawych inscenizacji flisackich, w ramach XXII Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2015. Wieczorem koncert da Marcin Wyrostek, zwycięzca drugiej edycji show „Mam Talent”.

W niedzielę, trzeciego maja, w Toruniu zorganizowane zostaną obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Te rozpoczną się Mszą Świętą na Rynku Staromiejskim, po której nastąpi krótka uroczystość wojskowa. Około 13:45 do wspólnego zatańczenia poloneza na Rynku Staromiejskim zaprosi mieszkańców Zespół Pieśni i Tańca Młody Toruń. W trakcie dnia dla najmłodszych atrakcje zapewni Teatr Baj Pomorski. Zwieńczeniem długiego weekendu będzie koncert zespołu „Paula i Karol”.