„Maleńczuk gra Młynarskiego” – koncert w Auli UMK [konkurs]

Fot. materiały prasowe

W piątek 16 lutego na deskach Auli UMK wystąpi Maciej Maleńczuk. Artysta przed toruńską publicznością zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Maleńczuk gra Młynarskiego”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00.

– Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami – mówi Maciej Maleńczuk. – Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego.

„Maleńczuk gra Młynarskiego” to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji – przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów w różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy „świat ten źle pomyślany”, w którym „poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany”.

Maleńczuk zaprezentuje się także jako twórca mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania.

***

Do wygrania mamy dwie podwójne wejściówki na wydarzenie! Co wystarczy zrobić, aby je zdobyć? Napisać, dlaczego to Wy powinniście spędzić ten zimowy wieczór w towarzystwie Macieja Maleńczuka! Na odpowiedzi czekamy do środy, 14 lutego, do godziny 14.02 🙂