„Małgorzata s. 89 i dalsze” w Teatrze im. Wilama Horzycy

Pierwsze czytanie dramatu odbyło się w 2007 roku (fot. Adam Zakrzewski)

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na trzydziestą pierwszą prezentację dramatu współczesnego. Przedstawiony zostanie on na Scenie na Zapleczu 13 października o godzinie 19.00. Aktorzy zaprezentują dramat „Małgorzata s. 89 i dalsze” Lutza Hübnera w reż. Kariny Piwowarskiej.

Pierwsze czytanie dramatu odbyło się w 2007 r. W tym samym roku Katarzyna Raduszyńska wyreżyserowała czytanie dramatu „Osama bohater” Dennisa Kelly’ego. Teatr nawiązał współpracę z reżyserką, w wyniku której powstał spektakl „Nowy Don Kichot” na podstawie tekstów Aleksandra Fredry: „Pierwsza Lepsza”, „Zrzędność i przekora”, „Pan Geldhab”, „Świeczka zgasła”, „Ożenić się nie mogę”, „Trzy po trzy”.

W latach 2007 – 2012 czytania dramatu w ramach cyklu Dramat XXI wieku – Nowy Wspaniały Świat? odbywały się od trzech do pięciu razy w ciągu sezonu. W ostatnich dwóch sezonach odbywają się w cyklach dwumiesięcznych.

13 października (poniedziałek) 2014 r. o godzinie 19.00 Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na Scenę na Zapleczu na trzydziestą pierwszą prezentację dramatu w ramach cyklu spotkań DRAMAT XXI WIEKU – NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT? Udział w wydarzeniu wezmą aktorzy Teatru: Maria Kierzkowska, Agnieszka Wawrzkiewicz, Paweł Kowalski i Michał Marek Ubysz, a reżyseruje Karina Piwowarska.