Mammobus w Toruniu!

Mammobus do Torunia przyjedzie w tym roku po raz ostatni (fot. LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o)

4-6 grudnia 2013 r. do Torunia przyjedzie mammobus LUX MED Diagnostyka. Zawita on do grodu Kopernika ostatni raz w tym roku. To dobra okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. W dniach 4–6 grudnia stanie on przy sklepie Netto obok dworca PKS, na ulicy Dąbrowskiego 26.

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe pacjentki mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Do skorzystania z badania głównie zaproszone są wszystkie kobiety z rocznika 1944, ponieważ to ostatnia okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Programu!

Należy wcześniej jednak zarejestrować się drogą telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Zgłoszenia są przyjmowane przez 7 dni w tygodniu: 58 666 24 44, 801 080 007, www.fado.pl.

Ważne jest, żeby zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu jak najbardziej skutecznej diagnozy.