Marihuana i amfetamina nie trafią na rynek

Wstępne policyjne testy potwierdziły, że pierwsza z zabezpieczonych substancji posiada właściwości marihuany druga zaś amfetaminy (fot. policja)

Toruński sąd, na wniosek prokuratury, aresztował na trzy miesiące 26-letniego mieszkańca Rubinkowa. Funkcjonariusze, podczas jednej z akcji, odnaleźli i zabezpieczyli przy mężczyźnie prawie 140 gram środków odurzających i substancji psychotropowych. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

– W minioną sobotę z ust prokuratora 26 -latek usłyszał dwa zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz przygotowania ich do wprowadzania do obrotu – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Podejrzany został zatrzymany przez patrol ze śródmiejskiego komisariatu w ostatni piątek października, około 4 rano, na jednej z ulic Starówki. Podczas przeszukania jego odzieży policjanci odnaleźli przy nim niecały gram zielonego suszu. Mieli jednak podejrzenia, że mężczyzna może posiadać więcej narkotyków.

Funkcjonariusze przeszukali również zajmowane przez mężczyznę mieszkanie.Tam odnaleźli prawie 40 gram zielonego suszu oraz prawie 100 gram białego proszku. Do tego wagę elektroniczną, szklane lufki, woreczki strunowe.

– Wstępne policyjne testy potwierdziły, że pierwsza z zabezpieczonych substancji posiada właściwości marihuany druga zaś amfetaminy – dodaje rzecznik policji. – Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Oskarżyciel skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi przez śledczych zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.