Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Marszałek w Warszawie porozmawia o tzw. kontrakcie terytorialnym
Michał Ciechowski 31 sierpnia, 2014, 19:52 Aktualności Miasto
całbecki_tytus-szabelski-01-2-e1361185597874-1024x682
Lista inwestycji, które władze lokalne chcą wprowadzić w życie, zawiera około 170 pozycji (fot. Adam Zakrzewski)

W piątek w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu spotkały się lokalne władze, aby przygotować się do rozmowy z rządem na temat tzw. kontraktu terytorialnego. Od tego dokumentu zależeć będzie, na co województwo otrzyma dofinansowanie. Wszystko uzależnione jest jednak od decyzji, które wkrótce zapadną w Warszawie.

Na spotkanie w stolicy pojedzie wkrótce marszałek Piotr Całbecki. Tam zostaną podjęte kroki ws. pomysłów realizowanych w regionie. Część z nich zostanie dofinansowana z eurofunduszy dzielonych przez instytucje centralne lub z budżetu państwa. Resztę województwo będzie musiało realizować za własne pieniądze.

Lista inwestycji, które władze lokalne chcą wprowadzić w życie, zawiera około 170 pozycji. Wartość niektórych nie została jeszcze oszacowana, te, których wstępny koszt znamy, są warte w sumie 33,4 mld zł.

Wśród najważniejszych przedsięwzięć marszałek wymienia m.in. trasę S5, węzeł w Czerniewicach, rozwój sieci dróg, drugi etap projektu BiT City, nową tamę na Wiśle.

– Walczymy o bardzo duży kontrakt – przeszło 20 mld zł. Ile uda nam się wykroić, jeszcze zobaczymy – zapowiada dyplomatycznie marszałek.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także