Marzysz o nietypowym sporcie? Zapisz się na kurs wspinaczki skalnej!

Zapisz się na kurs już dziś! (fot. nadesłane)

Klub Wysokogórski w Toruniu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kursie wspinaczki skalnej. Zajęcia skierowane są zarówno do miłośników skałek, jak i tych, którzy planują dopiero przygodę ze skałkami rozpocząć. Kurs rusza 26 lutego – spotkanie w siedzibie klubu przy ul. Kopernika 45 odbędzie się o godzinie 19.00. Koszt uczestnictwa to 950 zł.

Kurs przygotowuje do samodzielnego wspinania w rejonach skałkowych nie mających charakteru wysokogórskiego oraz do korzystania z obiektów sztucznych. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do otrzymania karty wspinacza, a także do dalszego szkolenia w Tatrach.

Spotkania złożą się na zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Uczestnicy swoich sił spróbują na ściankach wspinaczkowych, a także w toruńskich fortach i na skałkach w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej i w Sokolikach. Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt do uprawiania wspinaczki.

Kurs ma przede wszystkim nauczyć bezpiecznego wspinania, asekuracji i używania sprzętu, nie zaś samego technicznego poruszania się po ścianach. Skierowany jest do wszystkich chętnych, niezależnie od tego, czy już wcześniej się wspinali. Do uczestnictwa nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Warto więc przyjść i samemu się przekonać, czy ta forma sportu nam odpowiada.

Klub Wysokogórski w Toruniu zrzesza wspinaczy i osoby związane ze sportem wspinaczkowym. KW jest także organizatorem Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej.