Miasto rozbudowuje DPS

Fot. UM Toruń

Dom Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu przejdzie metamorfozę. Obecnie trwa jego rozbudowa, do której miasto przygotowywało się od kilku lat. Celem inwestycji jest poprawa warunków w placówce oraz zwiększenie liczny oferowanych tam miejsc.

– Liczba osób wymagających specjalnej opieki z roku na rok rośnie, dlatego inwestycje miasta w tego rodzaju obiekty są bardzo potrzebne – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej jest 120 miejsc. Po rozbudowie o dodatkowy segment przybędzie ich 54, a więc łącznie będzie ich 174. W nowym budynku będzie 36 pokoi (18 jednoosobowych o pow. 17,77m2 z łazienkami o pow. 4,3 m2 oraz 18 dwuosobowych o pow. 22,07m2 z łazienkami o pow. 4,3 m2). Oprócz tego znajdą się tam pomieszczenia personelu, sale rehabilitacji, magazyny, sanitariaty, przestrzeń pobytu dziennego oraz nowa kuchnia z jadalnią. Na nowo położone zostaną także wszystkie instalacje. Wykonawca zagospodaruje również teren dookoła budynku. Znajdą się tam chodniki z kostki, drogi dojazdowe, parkingi, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, scena terenowa, śmietnik i oświetlenie terenu.