Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Michał Kwiatkowski na trzecim miejscu w wyścigu Dookoła Kraju Basków z Urdazubi do Gasteiz
Michał Ciechowski 10 kwietnia, 2014, 15:47 Sport i rekreacja
286 (1)
Zwycięstwo etapowe odniósł Michael Matthews, a drugi był Kevin Reza, Michał Kwiatkowski był trzeci (fot. Adam Zakrzewski)

Michał Kwiatkowski z grupy Omega-Pharma Quickstep zajął trzecie miejsce na trzecim etapie wyścigu Dookoła Kraju Basków z Urdazubi do Gasteiz. Zwycięzcą wyścigu okazał się Australijczyk Michael Matthews z Orica GreenEdge.

Kwiatkowski miał do pokonania cztery podjazdy i taką samą liczbę górskich premii. Był to najdłuższy odcinek w całym cyklu. Liczył on 194,5 km.

Dopiero na 20 kilometrze przed metą rozpoczęła się wielka walka o podium. Ostatnie kilometry poprzedzone były spadkiem. Właśnie wtedy stawka się rozciągnęła i rozdzieliła na przewodzącą grupę około czterdziestu kolarzy. W takim kształcie zameldowała się ona na finiszu.

Zwycięstwo etapowe odniósł Michael Matthews, a drugi był Kevin Reza, Michał Kwiatkowski był trzeci. Kwiatkowski jest także najlepszy w rywalizacji punktowej.

W klasyfikacji generalnej nic się nie zmieniło. Prowadzenie utrzymał szesnasty na mecie Alberto Contador, a pozycję wicelidera siedemnasty w Gasteiz Alejandro Valverde.

Czwartkowy, królewski etap z Gasteiz do Eibar będzie liczył 151 km i liczyć będzie pięć górskich premii. Wyścig Dookoła Kraju Basków liczy sześć etapów. Zakończony zostanie jazdą indywidualną na czas, która odbędzie się w sobotę.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także