Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Michał Kwiatkowski triumfuje w Toskanii
Michał Ciechowski 9 marca, 2014, 1:19 Sport i rekreacja
Obraz1
Kwiatkowski swojego rywala zaatakował na stromych i wąskich uliczkach dojazdowych do do Piazza del Campo (fot. Adam Zakrzewski)

Michał Kwiatkowski wygrał, po samotnym finiszu, kolarski wyścig w Sienie. Na ostatnim kilometrze wyprzedził swojego towarzysza ucieczki – Słowaka Petera Sagana. Toruński kolarz, jeżdżący w grupie Omega Pharma-Quick Step zdobył w Toskanii najwyższe miejsce na podium.

Kwiatkowski wraz z Saganem zaatakowali niecałe 20 km przed metą. Jadąć w nielicznej czołówce, ich przewaga zaczęła rosnąć. Najbardziej zauważalne było to podczas szutrowych odcinków, czyli na tzw. białych drogach.

Na 12 km przed metą uciekający kolarze wyprzedzali o 1.13 min. grupkę pościgową jadącą w doborowym składzie: Valverde, Szwajcar Fabian Cancellara, Włoch Damiano Cunego i Czech Roman Kreuziger. 7 km przed metą przewaga wynosiła minutę i stało się jasne, że Polak i Słowak, dobrzy znajomi jeszcze z wyścigów juniorskich (obaj są z rocznika 1990), między sobą stoczą walkę o zwycięstwo.

Kwiatkowski swojego rywala zaatakował na stromych i wąskich uliczkach dojazdowych do do Piazza del Campo, błyskawicznie oderwał się od Sagana i niezagrożony dojechał do mety.

23 lutego kolarz z Torunia wygrał pierwszy w karierze zawodowej wieloetapowy wyścig dookoła Algarve w Portugalii, na którym był najszybszy na dwóch odcinkach, a wcześniej triumfował w Trofeo Serra de Tramuntana na Majorce.

Toskański wyścig stanowił tylko próbę generalną wyścigu najwyższej kategorii Tirreno-Adriatico. Odbędzie się on 12 marca. Rok temu, Michał Kwiatkowski zdobył w nim czwarte miejsce. Otrzymał też na pewien czas koszulkę lidera.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także