Międzynarodowy Dzień Teatru: weź udział w toruńskiej grze miejskiej

Teatralna gra miejska odbędzie się na terenie zespołu staromiejskiego w Toruniu (fot. nadesłane)

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Z tej okazji aktorzy oraz studenci Animacji Kultury z Katedry Kulturoznawstwa UMK zorganizują teatralną grę miejską „Krzyżacy”.

Wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia, w godzinach od 12.00 do 14.30. Start przy Teatrze im. Wilama Horzycy.  Gra odbędzie się na terenie toruńskiej starówki.

Teatralna gra miejska “Krzyżacy” przeniesie uczestników w czasie, aby pomogli bohaterom powieści Sienkiewicza. Fabuła zaczyna się w chwili, gdy na turniej rycerski do Torunia przybył dwór królewski. Podczas zwiedzania miasta Zbyszko zgubił cenne pióra obiecane Danusi. Szuka przyjaciół, którzy pomogą mu je odnaleźć. Zadaniem uczestników gry jest zdobycie piór i zmierzenie się z przeszkodami godnymi herbowych rycerzy. Po drodze nie zabraknie iście teatralnych akcji. Na najwytrwalszych i najszybszych śmiałków czekają wyjątkowe nagrody związane z premierą “Krzyżaków” na scenie Teatru im. W. Horzycy.
Zapisy: promocja@teatr.torun.pl; tel: 56 622 55 66 (do 30.03.2016)

Regulamin Gry do pobrania: TGM_2016_regulamin

Partnerzy: Dom Muz w Toruniu, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu

Koordynatorami ogólnopolskimi są Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

krzyzacy-gra[net]