Międzyszkolna olimpiada „Lekkoatletyka z McDonald’s” już w najbliższy poniedziałek!

(fot. Łukasz Piecyk)

Już 13 czerwca w godzinach 9:30 – 14:00 na Stadionie Miejskim im. G. Duneckiego w Toruniu odbędzie się międzyszkolna olimpiada lekkoatletyczna dla uczniów klas IV-VI.

Olimpiada lekkoatletyczna jest wydarzeniem sportowym organizowanym przez restaurację McDonald’s w Toruniu. Patronat nad nią objęło Miasto Toruń oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Celem organizacji tej imprezy sportowej jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych do aktywnego uprawiania sportu, szczególnie dyscyplin lekkoatletycznych.

„Przygotowując olimpiadę lekkoatletyczną dla dzieci w wieku 11-13 lat chcemy przede wszystkim pokazać zalety aktywnego spędzania czasu oraz zachęcić wszystkie dzieci do aktywności fizycznej, spędzania czasu na świeżym powietrzu i czynnego uprawiania sportu. Mamy nadzieję, że nasza akcja pomoże niejednemu dziecku znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę” – mówi Teresa Dróżdż, organizatorka wydarzenia, licencjobiorczyni McDonald’s Polska, prowadząca 11 lokali sieci, w tym wszystkie 5 toruńskich i łącznie 8 w woj. kujawsko-pomorskim.

Uczestnicy olimpiady lekkoatletycznej, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, którzy zgłosili się do wzięcia udziału w wydarzeniu, będą rywalizowali w pięciu konkurencjach lekkoatletycznych:

– 60m dystans płaski, start z bloków
– 600m dystans płaski, start stojący
– skok w dal
– sztafeta 4 x 100m
– rzut piłeczką palantową

Wśród dodatkowych atrakcji na uczniów będą czekać spotkania z profesjonalnymi sportowcami oraz konkurs z nagrodami dla najlepiej dopingującej szkoły! Zgłoszenie uczniów do wzięcia udziału w olimpiadzie i uczestnictwo są całkowicie bezpłatne.