Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: toruński kolarz odniósł sukces

Adrian Marzec okazał się najlepszy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (fot. nadesłane)

Zawodnicy TKK „Pacific” z powodzeniem rywalizowali w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – w wyścigu etapowym ‚Szlakami Jury” juniorzy młodsi, a w wyścigu „UCI 1.2 Visegrad V4 Race – GP Polski” młodzieżowcy.

Adrian Marzec (TKK PACIFIC UKS SOKÓŁ WIELKIE RYCHNOWO) okazał się najlepszy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, po raz kolejny potwierdzając swoją wysoką dyspozycję. Zawodnicy mieli do pokonania 33,9 km; od samego początku wyścigu tempo było bardzo wysokie i mnożyły się odjazdy. Po pięknej solowej akcji wygrał Adrian Marzec przed Karolem Adrychowskim. Finisz z peletonu wygrał Michał Gałka przed Danielem Śliwką (TKK PACIFIC UKS SOKÓŁ WIELKIE RYCHNOWO).

Bardzo wysoką formę potwierdzają również  juniorzy młodsi ,którzy startowali w wyścigu „Szlakami Jury”- (prolog i 4 etapy). Na prologu najszybszy okazał się Filip Maciejuk (Mostostal Puławy), który o zaledwie 0,18 s wyprzedził Mateusza Michalskiego . Po krótkim prologu zawodnicy ścigali się w wyścigu ze startu wspólnego. Tu najszybszy znów był Filip Maciejuk przed Cezarym Bzdakiem (Tandem Pajęczno) oraz Damianem Mądrzejewskim (TKK PACIFIC). Kolejnym etapem była jazda indywidualna na czas. Najwyżej spośród toruńskich zawodników  zawodników uplasował się Piotr Klimkowski, zajmując 7 miejsce. Po czasówce przyszła pora na kryterium uliczne, które najlepiej przejechali zawodnicy z Koźminianki. Kryterium wygrał Mateusz Jakubasz, czwarty był Piotr Klimkowski, 5 Cezary Łączkowski, natomiast etap wygrał Wiktor Richter, Damian Mądrzejewski zajął 4 miejsce. Ostatnim etapem zmagań juniorów młodszych był etap o długości 73,5km, najszybszy okazał się Damian Mądrzejewski ( TKK PACIFIC) przed tryumfatorem całego wyścigu Filipem Maciejukiem oraz Cezarym Bzdakiem (UKS Koźminianka ). Dodatkowo Piotr Klimkowski wygrał klasyfikacją górską. W klasyfikacji klubowej TKK PACIFIC TORUŃ zajął drugie miejsce, uznając wyższość jedynie UKS Koźminianki Koźminek.

Ostatnim punktem zmagań toruńskich cyklistów był Międzynarodowy Wyścig UCI 1.2 Visegrad V4 – GP Polski.  Do startu w nim przystąpiło ponad 140 kolarzy, natomiast zdołało ukończyć zaledwie 44, co świadczy o wysokim poziomie oraz bardzo wymagającej trasie. Doskonale wypadli  młodzieżowcy -Patryk Złotowicz (TKK PACIFIC TORUŃ) zajął 19 miejsce w kategorii Elita. Drugi był Wojciech Franczak na 22 miejscu.  Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem do lat 23 został Patryk Stosz z ekipy CCC Polsat Sprandi Polkowice, a cały wyścig wygrał w pięknym stylu Bartosz Warchoł – przez wiele lat czołowy zawodnik TKK PACIFIC Toruń.