Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Mieszkańcy spotkali się na Skarpie z przedstawicielami miasta oraz Policji
Michał Ciechowski 11 marca, 2015, 12:27 Aktualności Blokowisko Miasto
11mar2015deb (3)
Podczas spotkania poruszone zostały kwestie m.in. walki z narkotykowymi dilerami (fot. nadesłane)

Kolejna debata z udziałem mieszkańców miasta i przedstawicielami władz Torunia odbyła się wczoraj w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Wyszyńskiego. Na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Torunia nie zabrakło również policjantów.

W pierwszej części spotkania mieszkańcy obejrzeli filmy i prezentacje o najważniejszych założeniach tegorocznego budżetu miasta, miejskich inwestycjach oraz zasadach budżetu partycypacyjnego. Swoje wystąpienie dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa w rejonie działania Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zaprezentował Komendant tej jednostki – mł. insp. Krzysztof Jankowski.

W części drugiej, poświęconej na dyskusję z mieszkańcami Skarpy, poruszono kwestie dotyczące remontów ulic, rozbudowy monitoringu oraz rozwiązań infrastrukturalnych poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

– Podczas spotkania mieszkańcy podzielili się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami, a także pytali, jak mundurowi walczą z narkotykowymi dilerami – mówi st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Wszystkie sugestie torunian, związane z kompetencjami Policji, zostały odnotowane przez funkcjonariuszy i będą uwzględnione podczas planowania organizacji służby oraz działań z zakresu prewencji kryminalnej i przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym społecznie.

Kolejne spotkanie planowane jest na 17 marca 2015 r. na godz. 18:00 w  Gimnazjum nr 3, przy ul. Żwirki i Wigury 49.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także