Mieszkaniec Bydgoskiego Przedmieścia zatrzymany za posiadanie narkotyków

Prokurator prowadzący to postępowanie zdecydował, że podejrzany trzy razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komisariacie na policyjny dozór oraz zapłaci poręczenie majątkowe (fot. Łukasz Piecyk)

Ponad 70 gram marihuany, prawie 200 tabletek, wagę elektroniczną i woreczki tzw. dealerówki odnaleźli kryminalni w jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.

W miniony piątek około godz. 10.30 kryminalni z  toruńskiej  komendy weszli do jednego z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu.

– Podstawą do przeprowadzenia przeszukania były wcześniejsze przypuszczenia stróżów prawa, iż 39-letni właściciel lokalu może wbrew ustawie posiadać środki odurzające – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Ich obawy okazały się jak najbardziej słuszne. W mieszkaniu odnaleźli 172 tabletki koloru żółtego, 71 gramów zielonego suszu, prawie 1,30 grama białego proszku. Wstępne testy potwierdziły, że to pierwsze to marihuana, następne to amfetamina.

W mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli także prawie pół tysiąca woreczków tzw. dealerówek oraz wagę elektroniczną.

– Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód – dodaje rzeczniczka. –  Usłyszał on zarzut posiadania środków odurzających,  za co może grozić do 10 lat więzienia.

Prokurator prowadzący to postępowanie zdecydował, że podejrzany trzy razy  w tygodniu będzie musiał stawiać się w komisariacie na policyjny dozór oraz zapłaci poręczenie majątkowe.