Mieszkaniec Rubinkowa uprawiał marihuanę

O tym, jakie zarzuty usłyszy mężczyzna, zadecyduje prokurator (fot. Adam Zakrzewski)

Toruńska policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca Rubinkowa, który w jednym z bloków wytwarzał narkotyki. Mundurowi w jego mieszkaniu znaleźli specjalnie przygotowany namiot, w którym hodował marihuanę.

– Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj, około godziny 15.10 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Mundurowi podejrzewali 30-latka o łamanie ustawy o przeciwdziałania narkomani. Ich przypuszczenia potwierdziły się już po wejściu do jednego z pokoi. Mężczyzna w specjalnie przygotowanym namiocie miał instalację do uprawy marihuany.

Policjanci zabezpieczyli 13 doniczek z roślinami, które osiągnęły wysokość kilkudziesięciu centymetrów. To pozwoliło by mu uzyskać około 300 gram narkotyków. Dodatkowo w mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli jeszcze około 2,30 gramy już wysuszonego środka.

– Wstępne policyjne testy potwierdziły, że to marihuana – dodaje Dąbrowska. – W innym miejscu był biały proszek, który nie pozostawiał wątpliwości. Obecność amfetaminy potwierdził kolejny test. Substancja ważyła 12 gramów. Funkcjonariusze zabezpieczyli też jako dowód rzeczowy do tej sprawy wszystkie urządzenia, którymi posłużył się zatrzymany, aby wyhodować rośliny.

Z mieszkania trafił wprost do komisariatu a następnie do policyjnej celi. Funkcjonariusze planują doprowadzić go do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Jeżeli policjanci w podczas wykonanych czynności dowiodą, że mężczyzna wytwarzał środki narkotyczne może mu grozić co najmniej 3 lata więzienia.