Mikołajki spędź na lodowisku!

Otwarcie lodowisk odbędzie się 6 grudnia (fot. nadesłane)

Nie możecie doczekać się, kiedy w Toruniu ruszą lodowiska? Łapcie za łyżwy i przychodźcie! Już w środę 6 grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu oficjalnie zainauguruje sezon łyżwiarski. To właśnie wtedy do Waszej dyspozycji oddane zostaną dwie sezonowe ślizgawki.

Pierwsze lodowisko wystartuje wzorem roku ubiegłego w samym centrum miasta między salą na Jordankach  Urzędem Marszałkowskim. Druga zadaszona ślizgawka zlokalizowana będzie na toruńskiej Skarpie.

Na inauguracje sezonowych ślizgawek w Toruniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował mikołajkowy prezent dla wszystkich torunian. Od godziny 16.00 na wszystkich gości czekać będzie mnóstwo atrakcji oraz wyjątkowych nagród.

– W trakcie trzygodzinnej zabawy uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko za darmo poślizgać się na lodzie, ale także posłuchać grupy wokalnej z Młodzieżowego Domu Kultury, zagrać w pokazowym meczu z hokeistami Nesty Mires Toruń oraz wziąć udział w konkursie rzutów karnych – zapowiada Marek Osowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – A dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z łyżwami, przeprowadzimy specjalne pokazowe lekcje. Zobaczycie też w akcji ludzi ze szkółki Ice&Roll.

Do wspólnej zabawy zaprosi także toruński Club Curlingowy. Tego dnia „pojedynki flisaków” zaprezentują także przedstawiciele toruńskiego Domu Legend. A na finał pojawi się najbardziej szalony z elfów – Elf Emil, który zaprosi nas do dzikiej zabawy. Będziemy tańczyć – na łyżwach, butach, na lodzie lub przed sceną!

– Podczas całego wydarzenia czeka nas mnóstwo zabawy, konkursów i animacji – dodaje Marek Osowski. – Rozdamy całą masę zaproszeń na toruńskie baseny, lodowiska.

O godzinie 16:00 zabawy i łyżwiarskie animacje rozpoczną się także na ślizgawce na Skarpie.

Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! Organizatorem akcji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu. W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych (np. deszczu), wydarzenie z lodowiska przy CKK Jordanki przeniesie się na Skarpę.