Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Minister sportu broni Energi Manekin Toruń
Piotr Paczkowski 21 lipca, 2014, 17:23 Sport i rekreacja
archiwum
Kłopoty klubu zaczęły się, kiedy Wuh Chi-Chi, grający już wtedy oficjalnie w Toruniu, wystąpił w lidze chińskiej (fot. sxc.hu)

Minister Andrzej Biernat stwierdził, że sankcje nałożone na toruńską drużynę były niesłuszne. Karna degradacja i decyzja o serii walkowerów, które Polski Związek Tenisa Stołowego nałożył na Energę, zostały podważone.

Kłopoty toruńskiego klubu zaczęły się, kiedy Tajwańczyk Wuh Chi-Chi zagrał w lidze chińskiej, po tym, jak podpisał umowę w Toruniu. Nie spodobało się to władzom PZTS, które ukarały tenisistów sześcioma walkowerami.

Klub nie zgadzał się z decyzją Związku, złożył wniosek w prokuraturze i poprosił ministerstwo o kontrolę w PZTS. Największym zarzutem, jaki wysunął Manekin było to, że decyzje o sankcjach zapadały niezgodnie z regulaminem. Wyniki ministerialnej kontroli potwierdziły przypuszczenia tenisistów z Torunia, w przebiegu postępowania prowadzącego do ukarania zawodników, wykryto szereg nieprawidłowości. W związku z tym, Minister Andrzej Biernat, wstrzymał wykonanie uchwały Zarządu PoZTS z dnia 23 września. W praktyce oznacza to, że kary znikają, a Energa Manekin ma prawo domagać się zwrotu kosztów wykupienia dzikiej karty na kolejny sezon, a nawet odszkodowania od PZTS.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także