Mistrz gitary wystąpi na Jordankach [wideo]

Współpracował z Johnem McLauglinem, Paco de Lucia i Chick Corea. Jest uznawany za jednego z najlepszych jazzowych gitarzystów świata. W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wystąpi Al.Di Meola.

Artysta należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie postrzegany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego „Guitar Player Poll” – najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się tym samym najmłodszym gitarzystą na ich liście „Gallery of Greats”.

Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy oraz Złote Nagrania za „No Mystery” i „Romantic Warrior”. Tuż po zakończeniu współpracy z Chick`iem Corea Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała kilkunastoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin – Al Di Meola – Paco De Lucia.

Na zaproszenie Ala Di Meoli, toruński koncert otworzy polski wirtuoz gitary Adam Palma – laureat tytułu „Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” Guitar Awards 2014 w Warszawie. Artysta promuje swoją najnowsza płytę „Palm-istry” która ukaże się 19 maja nakładem Polskiego Radia.

13 maja 2017r. (sobota), godz.20:00
Bilety w sprzedaży

​w cenach 150-220 zł ​

do nabycia na: