Kolarstwo: 5 złotych medali Szosowych Mistrzostw Polski

- To wspaniałe zakończenie sezonu – podsumowuje Leszek Szyszkowski, trener Pacifiku (fot. nadesłane)

Złota jesień w wykonaniu kolarzy Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific. Zawodniczki i zawodnicy spod znaku „Fitness” zgarnęli 5 złotych, srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski Par i Drużyn w Opatówku i Godzieszach Wielkich.

W miniony weekend na trasach wokół Kalisza rywalizowano o ostatnie w tym sezonie medale Mistrzostw Polski. Walka toczyła się w konkurencjach par i drużyn. Ekipa TKK Pacific wraca z czempionatu z workiem medali.

Najpierw walczyły duety. Na 20-kilometroqwej trasie rywalizowały panie. Klasą dla siebie były siostry Paulina Brzeźna-Bentkowska i Monika Brzeźna. Drugą lokatę zajęły Ania Plichta i Katarzyna Wilkos, wygrywając jednocześnie klasyfikację orliczek (U-23). Do ich wysokiego poziomu „dostosowali” się orlicy. Kadrowicze – Dominik Oborski i Bartosz Warchoł – najszybciej pokonali 30-kilometrową trasę, o 4 sekundy wyprzedzając duet Michał Kasperek/Patryk Stosz (Chrobry Głogów) i o kolejne 10 sekund parę Borys Korczyński/Wojciech Sykała (Tarnovia Tarnowo Podgórne).

W niedzielę na linii startu stanęły 4-osobowe drużyny, a reprezentanci toruńskiego Pacifiku ponownie nadawali ton rywalizacji. Kobiety miały do pokonania 40 km. Torunianki jadące w składzie: Monika Brzeźna, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Anna Plichta, Katarzyna Wilkos nie miały sobie równych i pokonały ekipę Jedynki Limaro Kórnik.

Także orlicy i elita mężczyzn walczyła na 40-km dystansie. Młodzieżowcy TKK Pacific jadący w składzie: Michał Paluta, Dominik Oborski, Bartosz Warchoł, Wojciech Franczak osiągnęli wynik 45: 31, o ponad minutę pokonali ekipę Tarnovii Tarnowo oraz Pogoń Mostostal Puławy. Podopieczni trenera Leszka Szyszkowskiego w klasyfikacji open zajęli 6 miejsce. Mistrzami elity zostali zawodnicy CCC Polsat Polkowice (Tomasz Kiedyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Mateusz Taciak), wyprzedzając o 3 sekundy team BDC Marcpol I oraz BDC Marcpol II.

Do bogatego klubowego skarbca z trofeami brązowy medal dorzucili juniorzy młodsi Pacifiku. Adrian Brzozowski, Maciej Kwiatkowski, Piotr Klimkowski i Damian Mądrzejewski ulegli jedynie zespołom KTK Kalisz i Pogoni Mostostalu Puławy, czym niezmiernie ucieszyli swego trenera Mariana Krycha.

– To wspaniałe zakończenie sezonu – podsumowuje Leszek Szyszkowski, trener Pacifiku. – Pięć złotych medali, srebrny i brązowy, tego się naprawdę nie spodziewałem. Dziewczyny były faworytkami rywalizacji w parach i jeździe drużynowej, ale to orlicy stanęli na wysokości zadania. Rok temu w Warlubiu chłopcy przegrali drużynowe złoto o trzy sekundy. Teraz pod Kaliszem byli lepsi od rywali o ponad minutę! Wykonali kawał dobrej roboty. Słowa uznania należą się też juniorom młodszym i trenerowi Marianowi Krychowi, którzy zmagali się z wieloma problemami w tym sezonie, ale na koniec udowodnili sobie i rywalom, że drzemie w nich ogromny potencjał.