Mistrzowie wspinaczki w Toruniu

Już  w najbliższy weekend 1-2 października w Arenie Toruń odbędą się ogólnopolskie zawody wspinaczkowe Wuteh Cup. Reprezentowane będą dwie konkurencje wspinaczki sportowej o randze Mistrzostw Polski w prowadzeniu oraz finału Pucharu Polski na czas.

Ten rok jest dla wspinania przełomowy, ponieważ w sierpniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o włączeniu wspinaczki sportowej do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio już w 2020 roku. Polskie wspinanie ma dodatkowy powód do radości, bo we wrześniu podczas Mistrzostw Świata w Paryżu, Marcin Dzieński wywalczył złoto we wspinaniu na czas. Jest to historyczny moment dla Polski, bo nigdy jeszcze nikomu z Polaków nie udało się zdobyć Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.

Na zawody w Toruniu przyjadą najlepsi  zawodnicy z całej Polski. O złoto Mistrzostw Polski w prowadzeniu zawalczą dwie utytułowane zawodniczki z Torunia: broniąca tytułu z zeszłego roku Katarzyna Ekwińska oraz kilkukrotna Mistrzyni Polski Agata Wiśniewska.

Zawody organizowane są przez Klub Wysokogórski w Toruniu pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu. Sponsorem głównym zawodów jest Fabryka Mebli Wuteh. Zawody wspiera też Miasto Toruń.

Najbardziej emocjonujące momenty zawodów:

Sobota, 1 października godz. 12:00 – finały we wspinaczce na czas

Niedziela, 2 października godz. 12:00 – finały w prowadzeniu Juniorzy, godz. 15:30 – finały w prowadzeniu Seniorzy