Młodzież ze Słowenii przyjechała na praktyki do Torunia

Uczniowie odwiedzili ZSG-H w Toruniu, aby odbyć tu praktyki (fot. nadesłane)

Sześcioro uczniów Grm Novo mesto Centrum Biotehnike in Turizma w Novo mesto w Słowenii, w ramach programu Erasmus + oraz partnerskiej współpracy bliźniaczych miast, odwiedziło Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.

Zagraniczni goście wzięli udział w praktykach zawodowych w warsztatach toruńskiej szkoły, miejscowych hotelach i restauracjach.

– Uczniów w naszej placówce gościliśmy przez dwa tygodnie, w dniach 19 października – 2 listopada – mówi Magdalena Jaworska z ZSG-H w Toruniu. – Młodzież ze Słowenii uczestniczyła w wielu atrakcjach przygotowanych przez naszą szkołę, m.in. widowiskowy pokaz barmański, podczas którego sporządzali owocowe sorbety i  uczyli się

trików flair. Dodatkową atrakcją pokazu było show z ogniem oraz jednoczesne nalewanie napoju do kilku szklanek. Ten niezwykły pokaz przygotował Piotr Drzewucki, absolwent ZSG-H.

Zespól Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich jest jedyną szkołą w regionie, która podejmuje współpracę z największą liczbą partnerów zagranicznych w ramach programu Erasmus+.