Mocny poniedziałek – koncert w HRP Pamela

Grupa Wicked Heads (fot. nadesłane)

W poniedziałek 27 lutego w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu wystąpią Wicked Heads oraz trio Urny/Wierzcholski/Tioskow. Zagoszczą w klubie z okazji 19 lat jego istnienia!

Grupa  Wicked Heads to polski zespół czerpiący inspiracje z muzyki amerykańskiej, powstał w 2013 roku w Krakowie. Cztery osobowości, cztery silne charaktery i czwórka muzyków, z których każdy posiada spory indywidualny dorobek artystyczny. Połączyli siły by stworzyć coś unikatowego, grając jednocześnie muzykę bliską każdemu z nich, realizują się z powodzeniem w tym niecodziennym projekcie.

Skład zespołu tworzą : Kasia Miernik, Jacek Biliński, Mariusz Wróblewski oraz Wojtek Siatkiewicz.  Wicked Heads pomimo krótkiego stażu, są laureatami między innymi : Bluesroads Festival 2015 ( w tym indywidualne wyróżnienia dla gitarzysty i basisty festiwalu), Megafon 2015, zdobywcami Grand Prix oraz nagrody publiczności Galicja Blues Festival 2015, wyróżnienia w 10-tej edycji Rybnik Blues Festival 2014. Kwartalnik „Twój Blues” przyznał Wicked Heads II miejsce w kategorii „Odkrycie Roku 2015”.

Zespół ma na swoim koncie bardzo ciepło przyjętą przez krytykę oraz publiczność dwie EP-ki, kilka klipów video, kilka singli, w tym utwór „Choices”, zauważony i doceniony przez jeden z zagranicznych portali zajmujących się sztuką związaną z kultowym serialem Twin Peaks. W chwili obecnej zespół przygotowuje kolejną, tym razem pełno-wymiarową płytę. Materiał został zrealizowany. Mix, mastering, wydawnictwo, są w fazie rozwojowej.

Wieczór zakończy występ nowego projektu Sławka Wierzcholskiego. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.