Monkey Junk i Zdrowa Woda zagrają w Hard Rock Pubie Pamela

Muzycy pochodzą z Ottawy i od lat są gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego (fot. nadesłane)

Koncert Monkey Junk oraz polskiego zespołu Zdrowa Woda odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 1 września, w klubie Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. Święto bluesa rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

banner+internet+jpg
Muzyka prezentowana przez Monkey Junk to połączenie bluesa z rock and rollem i klimatami jam-bandowymi. Swoją unikalną mieszankę określają jako „swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Muzycy pochodzą z Ottawy i od lat są gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego.

Na swoim koncie mają statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zaś dowodem na to, że ich sława przekracza granice jest trofeum przyznane m przez Amerykanów w 2010 roku: Blues Music Award dla Debiutu Roku.

Zdrowa Woda

Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku, jako laureat „Rawa Blues”. W 1989r. pojawił się na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do „Złotej Dziesiątki” polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole ’89.

Zespół przez kolejne lata zdobywał wiele nagród i wydał nowe płyty. We wrześniu pojawi się na toruńskiej scenie i zagra dla zgromadzonej publiczności.