MundiaLO WPiSM: zagrali dla małej Oli

Organizatorom udało się zebrać łącznie 2 545 złotych i 93 grosze (fot. MundiaLO WPiSM)

Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w dniu 14 czerwca 2014 r., zorganizował charytatywny turniej piłkarski MundiaLO WPiSM. Impreza odbyła się na Stadionie Miejskim przy ul. Bema. Celem wydarzenia było uzbieranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację Aleksandry Brzoski, mieszkanki gminy Łubianka.

Aleksandra, 6-letnia mieszkanka Brąchnowa, od urodzenia cierpi na Zespół Crouzona – chorobę, przez którą kości czaszki nie nadążają za rozrostem mózgu. Dziecko przeszło już kilkadziesiąt operacji neurochirururgicznych, lecz konieczne są następne. Ola nie widzi na lewe oko, ma głęboki niedosłuch oraz deformację twarzoczaszki.

Komitet Społeczny MundiaLO WPiSM przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu zorganizował turniej piłkarski, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację małej Oli.

Organizatorom udało się zebrać łącznie 2 545 złotych i 93 grosze.

Tak wysoka suma składa się ze sprzedaży cegiełek, które były biletem wstępu na MundiaLO WPiSM – dzięki temu udało się zebrać 231 złotych.

Ze sprzedaży kart wstępu drużyn uczestniczących w turniejach – 750 zł. Podczas wydarzenia odbyła się również kwesta do puszek, w których ostatecznie znalazło się 554 złote i 93 grosze. Jednym z punktów imprezy była także licytacja wystawionych na aukcję przedmiotów. W ten sposób udało się zebrać 1010 złotych.

Koszty przeprowadzania zbiórki to 382 złote, z czego na wydruk plakatów zostało przeznaczone 300 złotych, a opłata skarbowa wyniosła organizatorów 82 zł.

Dzięki zebranym funduszom, Aleksandra Brzoska będzie miała możliwość podjęcia kolejnej rehabilitacji.