Mundurowi zapraszają mieszkańców na obchody Święta Policji

Przed samym przemarszem, na Rynku Staromiejskim, odbędą się pokazy psów policyjnych (fot. Adam Zakrzewski)

Oficjalne uroczystości związane ze Świętem Policji rozpoczną się 22 lipca na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Tegoroczne obchody zorganizowane są pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

– Obchody Święta Policji, ustanowionego w 1919 r. rozpoczną się o godz. 11.30 przemarszem z Rynku Nowomiejskiego kolumny funkcjonariuszy do katedry Św. Janów – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – O godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta, którą odprawi Jego Ekscelencja Biskup Toruński Andrzej Suski w Katedrze św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty przy ul. Żeglarskiej 16 w Toruniu, z udziałem pocztu sztandarowego i kompanii honorowej Policji.

Dalsza część uroczystości przewidziana jest bezpośrednio po zakończonej mszy świętej przed Dworem Artusa przy Rynku Staromiejskim w Toruniu. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i jednostek podległych odbiorą akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, nagrody oraz odznaczenia.

Przed samym przemarszem, na Rynku Staromiejskim, odbędą się pokazy psów policyjnych, sprzętu patrolowego i kryminalistycznego, motocykli policyjnych. Na najmłodszych będą czekać drobne upominki.